Szkolenie z zakresu posłuszeństwa jest coraz bardziej popularną formą aktywności ze swoim psem. Dawniej służyło tylko temu, by pies bezwzględnie słuchał swojego właściciela i działał jak narzędzie. Obecnie większość chce zrozumieć psi język, nauczyć się wzajemnie komunikować i dowiedzieć o potrzebach psich, emocjach, stresie.
Cieszymy się ogromnie, że trafiają do nas właśnie tacy właściciele.

Serdecznie zapraszamy psiaki w każdym wieku na wspólną naukę i zabawę indywidualnie bądź na zajęcia w grupach. Nie ma za starych psów na naukę, może ona jedynie  odrobinę dłużej potrwać 🙂

Co należy zabrać na szkolenie:
1.obrożę miękką bądź skórzaną,
2.smycz (za wyjątkiej automatycznej – flexi),
3.saszetkę ze smakołykami dla psa,
4.ulubioną zabawkę psa,
5.pozytywne nastawienie 🙂

Warunkiem koniecznym do rozpoczęcia zajęć jest okazanie aktualnych szczepień przeciwko wściekliźnie i chorobom zakaźnym.

O metodach szkoleniowych w Psim Pogotowiu „PLUTO”

Szkolenia prowadzimy metodą pozytywną, klikerową bądź łącząc obie. Wybór metody jest uzależniony od osobniczych cech i predyspozycji psa.

Metoda pozytywna polega na pozytywnym wzmacnianiu pożądanych zachowań, które nam pies oferuje, a wygaszaniem i eliminowaniem zachowań niepożądanych. Praca tą metodą odbywa się w oparciu o wzajemną komunikację przewodnik-pies. Metoda ta pozbawiona jest przemocy: bicia psa, szarpania smyczą, mechanicznych korekt oraz podnoszenia na niego głosu. W efekcie stosowania tej metody mamy psiaka, który z radością wykonuje zadania, o które go prosimy, a nie dlatego, że musi.

O metodzie klikerowej: http://www.psiepogotowie.pl/szkolenie-psow/szkolenie-klikerowe/