Najczęściej pojawiające się problemy wychowawcze i behawioralne:

  • „Pomyślałam o szkoleniu, ponieważ moja 2-letnia suka labradora potwornie ciągnie na smyczy. Próbowałam już wszystkiego i nie mam już siły. Nie chcę kolejnej zimy spędzić ciągle na kolanach. Co mam robić?”
  • „Moim największym problemem jest, że pies skacze na ludzi, wszystkich ludzi. Tak się cieszy na widok każdego człowieka , że nie potrafię go opanować. To owczarek australijski w wieku 9 m-cy i ludzie bardzo chcą podejść do niego.”
  • „Proszę o pomoc. Mój pies nie chce się ze mną bawić. Nie jest w ogóle zainteresowana żadnymi zabawkami . Rzuconą piłkę aportuje i ucieka. Bardzo nam to utrudnia życie. To suka rasy hovavart, obecnie ma 15 miesięcy.”
  • „Witam. Mam szczeniaka rasy Flat coated retriever, który podczas szkolenia nie chce jeść smakołyków. Nie wiem o co chodzi, bo z miski to samo zjada bez problemu. W czym jest problem?”
  • „Dzień dobry. Mam ogromny problem. Moja goldenka na spacerach nie słucha się. Po spuszczeniu ze smyczy biegnie do innych psów, a jak nie ma innych w pobliżu, to sama szuka sobie zajęcia. I niestety zazwyczaj są to poszukiwania kaczek czy innej zwierzyny czy zabawy w błocie. Nie wraca na wołanie, nie reaguje na imię. Suka dopiero skończyła rok.”
  • „Piszę w związku z tym, że sąsiedzi moi codziennie mają do mnie pretensje, że po wyjściu pies wyje cały dzień, kiedy jestem w pracy. Jest to szczeniak beagle.”
  • „Mój labrador doprowadza mnie do szału. Każdego dnia po przyjściu z pracy czeka mnie spore sprzątanie mieszkania, ponieważ on wszystko niszczy. Kanapy rozprute, meble ogryzione, podrapane drzwi, podarte papiery, rozbite doniczki i inne rzeczy. Zawsze znajdzie sobie coś, co da się zniszczyć. Jak temu zaradzić, kiedy pies demoluje mieszkanie?”
  • „Dobry wieczór. Mam kundla 4-letniego, który wszystko co bierze do pyska od razu zagarnia i ucieka. To nie są tylko jego zabawki, ale również przedmioty codziennego użytku, z których korzystamy na co dzień. Nie przychodzi na zawołanie, nie oddaje przedmiotów. Dopiero jak się znudzi albo znajdzie coś innego to tamten porzuca. Czytałam, że jest to podobno nadmierna chęć posiadania przedmiotów, czy to prawda?”
  • „Witam. Mam suczkę owczarka niemieckiego. Pies wszystko robi w domu, a na dworze nic. W domu reaguje na każde polecenie, przynosi każdy rzucony aport, bawi się ze mną, ale na dworze udaje, że mnie nie ma. Ma dopiero 7 miesięcy a już obawiam się co będzie dalej.”